Towarzystwo Odpowiedzialnego Rodzicielstwa

TOR

Tarnobrzeg, 29 marca 2004 r.

Stanowisko Towarzystwa Odpowiedzialnego Rodzicielstwa

w sprawie inicjatywy ekstremalnych środowisk w SLD i UP dotyczącej legalizacji aborcji

 

Towarzystwo Odpowiedzialnego Rodzicielstwa w Tarnobrzegu stanowczo protestuje przeciw ogłoszonym w dniu 25 marca br. przez skrajne feministki z SLD i UP planom pozbawienia nienarodzonych ludzi prawa od życia, wprowadzenia od pierwszej klasy szkoły podstawowej deprawacji dzieci poprzez edukację seksualną oraz dofinansowania antykoncepcji. 

Każdy człowiek, także poczęte dziecko do 12-tego tygodnia  życia, ma bezwarunkowe prawo do życia. Nie tylko etyka i religia, ale także współczesna medycyna jednoznacznie widzi w poczęciu początek życia człowieka, a nazwanie dziecka poczętego, płodem, nie zmienia tego faktu. Jesteśmy zdecydowanie przeciwni jakimkolwiek zmianom w polskim prawie umożliwiającym zabijanie dzieci przed urodzeniem. Zabijanie dzieci nienarodzonych jest zbrodnią, uderzającą także w kobiety, niszczącą ich zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe. Jest zbrodnią wobec rodziny i narodu. 

Zastąpienie wychowania do życia w rodzinie w szkołach, które uwzględnienia sferę seksualną człowieka i jego odpowiedzialność za przekazywanie życia, demoralizującą edukacją seksualną, skutkować będzie obniżeniem wieku inicjacji seksualnej i wzrostem ciąż młodocianych, czego doświadczyły USA i te kraje europejskie, które edukację seksualną wprowadziły.

Umieszczenie na liście leków refundowanych, środków antykoncepcyjnych, które nie są lekami, w sytuacji gdy w szpitalach brakuje leków, również leków ratujących życie, traktujemy jako zamach na pacjenta, szczególnie pacjenta ubogiego. Stosowanie antykoncepcji jest prywatną sprawą dorosłych ludzi, a nie wszystkich podatników. Ponieważ nie ma nic za darmo, dofinansowanie środków antykoncepcyjnych, zmniejszy dofinansowanie leków, również leków ratujących życie. 

Towarzystwo Odpowiedzialnego Rodzicielstwa apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli – także tych z środowisk lewicy: nie dawajmy zgody na próby wprowadzenia nieludzkiego „prawa”, ale budujmy wspólnie cywilizację życia i miłości, chroniąc życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. 

 

W imieniu

Towarzystwa Odpowiedzialnego Rodzicielstwa

 

lek. med. Dariusz Kłeczek

Prezes TOR Tarnobrzeg

(tel. kom. 0-604 230 700)

 

Towarzystwo Odpowiedzialnego Rodzicielstwa 

jest zrzeszone w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

 

Opracował i aktualizuje: lek. med. Dariusz Kłeczek